Τσέλσι-Σαουθάμπτον 3-3: Χαμένο έδαφος για Τσέλσι (video)

Την δεύτερη ισοπαλία της στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά με σκορ 3-3 και αντίπαλο η Σαουθάμπτον παραχώρησε η Τσέλσι.

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ πήρε σοβαρό προβάδισμα στην αναμέτρηση με δύο γκολ του Βέρνερ στο 15ο και το 28ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως και πάλι στη διαχείριση του αποτελέσματος δεν πήρε καλό βαθμό.

Με γκολ των Ίνγκς στο 43ο λεπτό η Σαουθάμπτον έκλεισε το ημίχρονο στο 2-1, ενώ με τον Άνταμς να σκοράρει στο 57ο λεπτό ισοφάρισε τους “μπλε” σε 2-2.
Η Τσέλσι αντέδρασε άμεσα και δύο λεπτά αργότερα πήρε εκ νέου προβάδισμα με τέρμα του Χάβερτζ, όμως ούτε αυτό ήταν αρκετό να της δώσει τη νίκη. Ο Βέστεργκααρντ ισοφάρισε στην εκπνοή του αγώνα διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Δεύτερη ισοπαλία της Τσέλσι στη σεζόν στο πρωτάθλημα και πρώτη των φιλοξενούμενων που ανέβηκαν στην 10η θέση σε απόσταση ενός βαθμού από την 6η Τσέλσι που όμως αναμένεται με τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής να χάσει έδαφος.